Bağış

Nakdi Bağış :

TÜRKKIZILAYI ´nın amacı‚ her nerede görülür ise‚ hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak‚ insanın hayatını ve sağlığını korumak‚ onun kişiliğine saygı gösterilmesini Türkiye ´de ve tüm dünyada 7 gün 24 saat‚ bir TÜRKKIZILAY ´ı gönüllüsü veya personeli,

Çadır kentlerinde bir afetzedeye,
Mobil hastanelerinde savaş yaralılarına,
Şehirlerdeki Kızılay hastanelerinde ve tıp merkezlerinde kaybettiği sıhhatine şifa arayan, imkanı olmayan veya olan hastalara,
Kan merkezlerinde kan ihtiyacı içinde olan hasta yakınlarına,
Aş ocaklarında evine sıcak yemek götürmek isteyen yardıma muhtaç vatandaşlarımıza,
Gençlik kamplarında tatilini, başarısı nedeniyle iyi geçirmek arzusunda olan, ancak imkansızlığı nedeniyle geçiremeyen gençlere,
Yurtlarında yüksek öğrenimine destek verilmesi gereken öğrencilere,
Kızılay huzur evlerinde vefa borcumuzu yerine getirmemiz gereken ancak türlü gerekçelerle kimi zaman unuttuğumuz yaşlılarımıza hizmet etmektedir.
KIZILAY Kocaeli Şubesi ´ne ve tüm banklardan 2868 nolu TÜRKKIZILAY ´ı hesaplarını, TÜRKKIZILAYI ´na takdir ettiğiniz bağışı yapabilir, durmaksızın ve yorulmaksızın ortaya koyulan çabaya destek verebilirsiniz.


Ayni Bağış :

TÜRKKIZILAYI ´nın insani hizmetlerinde kullandığı en önemli gelirlerden biri de vatandaşlarımız tarafından bağışlanan gayrimenkullerden elde edilen gelirler ve vatandaşlarımızın kurumumuza verdiği emek desteğidir.

Gayrimenkul bağışlarınız için Kızılay Kocaeli Şubesi ile irtibata geçebilirsiniz. Emek bağışında bulunmak isteyen kişiler ise Kızılay Kocaeli Şubesi Halkla İlişkiler departmanı ile iletişim kurabilirler. KIZILAY Kocaeli Şubesi : (0262) 322 44 44

Kurban Bağışı :

TÜRKKIZILAYI , İslam dininin en önemli vecibelerinden biri olan kurban bağışını kurumsal kimliğinin getirdiği farklılıkla ele alarak, dini vecibenizin İslami kurallara uygun şekilde, hijyenik koşullarda yerinde ve zamanında yerine getirilmesini sağlayarak, kurban sevincini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın faydalandığı, yardımlaşma seferberliğine, dönüştürür.

Kurban bağışı döneminde TÜRKKIZILAYI ´na vekalet verme yoluyla kurban bağışında bulunabilirsiniz, bunun için tarafımızca belirlenen ve ilan edilen kurban bedelini KIZILAY Kocaeli Şubesi ´ne ve 2868 Kızılay hesabına yatırabilirsiniz.

Vekalet verme yoluyla bağışladığınız kurbanlar Kurban Bayramının ilk 3 günü noter, din adamının ve veteriner eşliğinde adınız okunarak kombinalarda kesilerek hangi kombinada saat kaçta kesildiği cep telefonunuza bildirilir.

Kesilen kurban etleri tamamen hijyenik ortamda kavurma haline getirilip, Türk Gıda Kodeksine uygun şekilde paketlenerek yurt içinde ihtiyacı olan vatandaşlarımıza 650 Şubemiz aracılığı ile belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

Bağışçılarımıza Kurbanları kesilip dağıtımı yapıldıktan sonra SMS, CD ve Teşekkür Belgesi ile bilgilendirme yapılır.

Gıda Bağışı :

İhtiyaç sahibi ailelere çeşitli şekillerde gıda bağışında bulunabilirsiniz. İlki KIZILAY Kocaeli Şubesi tarafından her yıl Ramazan ayında başlatılan gıda bağışı kampanyasına katılarak yada senenin diğer zamanlarında 50 YTL olan gıda kolisi bedelini KIZILAY Kocaeli Şubesine yatırarak ihtiyaç sahibi ailelere yardım elinizi uzatabilirsiniz.Ayrıca sizin tarafınızdan hazırlanan Gıda kolisini KIZILAY Kocaeli Şubesi ´ne bağışlayarak da ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması konusunda şube olarak gerekli çalışma yapılmaktadır.

Bağışçılarımıza teşekkür belgesi gönderilerek bilgilendirme yapılmaktadır.

Bir gıda paketinin içeriği: Mercimek, fasulye, ayçiçek yağı, salça, çay, pirinç, makarna, bulgur, zeytin, un, şeker, tuz olarak belirlenmiştir.

Sms Bağışı :

Halkın merhamet eli olan TÜRKKIZILAYI ´na insani hizmetlerinin geliştirilmesi ve daha da yaygınlaştırılması maksadıyla bağışta bulunmak için hiçbir yere gitmeksizin sadece cep telefonunuzdan tüm GSM operatörlerinden 2868 'e 10 YTL değerinde boş mesaj atarak destek verebilirsiniz.

Vereceğiniz destek, insanlık adına çıktığımız bu yolda bizi her geçen gün daha da güçlendirecektir.

Banka Hesap No:
Ziraat Bankası Kocaeli Şubesi IBAN NO: TR 77 0001 0001 6300 0018 6855 46

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji