Temel İlkelerimiz

İnsanlık

Savaş alanında yaralılara ayrım gözetmeksizin yardım etme isteğinden doğan Kızılay her nerede olursa olsun insan ıstırabını ulusal ve uluslararası kapasitesi dâhilinde önlemek ve dindirmek için çabalar. Amacı insan hayatının sağlığının korunması ve insan onuruna saygı duyulmasının sağlanmasıdır. Bütün insanlar arasında karşılıklı anlayışı dostluğu işbirliğini ve kalıcı barışı destekler.

Ayrım Gözetmemek

Kızılay milliyet ırk dini inanç sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmez. İnsan ıstırabını en ivedi ve zaruri ihtiyaçlara öncelik vererek dindirmeye çalışır.

Tarafsızlık

Kızılay herkesin güvenini kazanmak amacıyla düşmanlıklara taraf olmaz ve hiçbir zaman siyasal ırksal dinsel ve ideolojik nitelikteki ihtilaflara girmez.

Bağımsızlık

Kızılay bağımsız bir kurumdur. Kızılay insancıl faaliyetlerinde kamu otoritelerinin yardımcısı olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti yasalarına tabii ancak kendisine her daim Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Hareketi temel ilkelerine uygun hareket etme olanağı veren bir özerkliğe sahiptir.

Hayır Kurumu Niteliği

Kızılay hizmetlerinden hiçbir şekilde çıkar gözetmeyen gönüllü bir yardım kurumudur.

Birlik

Türkiye Kızılay adı altında tek bir dernek kurulabilir. Bu dernek herkese açıktır. İnsancıl faaliyetlerini bütün yurdu kapsayacak şekilde yürütür.

Evrensellik

Diğer ülke ulusal dernekleri ile eşit statüye sahip ve karşılıklı yardımlaşmada onlarla eşit sorumlulukları ve görevleri paylaşan Kızılay dünya çapında bir organizasyonun içinde yer alır.

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji