KIZILAY HAFTASI KUTLAMALARI

Kızılay Haftası kapsamında sadece 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında sınırlı kalmayıp, Kasım ayı boyunca etkinliklerimize devam etmekteyiz.

Kızılay Haftası kapsamında sadece 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında sınırlı kalmayıp, Kasım ayı boyunca etkinliklerimize devam etmekteyiz. Her yaş grubuna ayrı hazırlanmış olan sunumlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Şubemizi ziyarete gelen anaokulu öğrencilerimize 7 Temel İlkeler Serüveni çizgi filmini seyrettirip, miniklerimizi sevindirmek adına logolu dünya kumbaralarımızı ve balonlarımızı sunum sonunda dağıtmaktayız. Lise gruplarında, özellikle alışverişlerinde “Sen İçtikçe Başkasına Yarayan Tek Maden Suyu” sloganımızla Kızılay’ın doğal maden sularını tercih etmelerini, böylelikle almış oldukları maden sularının karşılığında verdikleri paranın yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaştığını vurgulayarak, her bir maden suyunun Kızılay’a bağış olduğunu bilmelerini sağlamaktayız. Ayrıca Kızılay’a gönüllü olunarak, Türk Kızılayı misyonu çerçevesinde tüm etkinliklerimizde ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yardım etmek üzere görev alabileceklerini, her gönüllümüzün yeni fikir ve projelerine olanak sağlayabileceğimizi, bu sayede gücümüze güç katabileceklerini vurgulamaktayız. Öğrencilerimizin aileleri için de 18-65 yaş arası her sağlıklı bireye düzenli kan bağışının önemini, yapmış olduğu bağış ile üç kişinin hayatını kurtardığını belirtmekteyiz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İbni Sina Bilgi Evi, Maria Anne Bilgi Evi, Yarımca Anaokulu, Kocaeli Anadolu Lisesi, Özel Minik Eller Anaokulu, KOTO Arslanbey Teknik Koleji, Fürsan İlkokulu, Maşukiye Bilgi Evi, İlim Yayma Kreşi, Derince Utku Anaokulu, Kanuni Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gidilmiş olup,  Çenesuyu İlkokulu, Şehit Ümit Balkan Ortaokulu, Çınarlı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Ted Kocaeli Koleji, Derince Cumhuriyet İlkokulu, Vali İhsan Dede İlkokulu, Yedi İklim Koleji, Öğretmenler İlkokulu, Maya Kreş, Saraybahçe İlkokulu, Atatürk Ortaokulu Anasınıfı, Özveri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olmak üzere bu okullarımızdan da Kızılay Haftası sunumları için talepler gelmiştir. Ayrıca sunum yapmak üzere gittiğimiz ve gidilecek olan okullardaki tüm idari kadroya ve öğrencilerimize Kızılay’a göstermiş olduğu duyarlılık ve yardımseverlikten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Unutmayınız ki “Türk Kızılayı sizler sayesinde varlığını sürdürmektedir.”

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji