10. ve 11. YARDIM TIRIMIZ DA HALEP`E GÖNDERİLDİ

Halep için yardım kampanyası aralıksız olarak devam ediyor.

 Paydaşlarımızdan AKP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından kısa sürede hazırlanan Halep yardım tırı düzenlenen törenle uğurlandı. Parti binasında önünde yapılan törende konulan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Belediye başkanlarımızla değerlendirme toplantısı yapıldı. 15 gündür çalışması yapılan AK Parti ailesi olarak hazırladığımız Halep Yardım tırını uğurluyoruz. Suriye’de yaşananları yakından takip ediyoruz. Her görünen durum yüreğimizi yakmaktadır. Türk halkı kadir şinastır. Yaşanan bu duruma biraz olsun merhem olmak için elimizden geleni yapıyoruz. 3.5 Milyon Suriyeli ülkemizdedir. Yolladığımız tırda 6-15 yaş arası çocuklar için ürünler bulunmaktadır. Bot ve mont ağırlıklı bir tır oldu. Gıda konusunda gereken destekler veriliyor. Verilen desteklere bir nebze de biz destek verelim istedik. 5 bin mont, 5 bin bot tırımızda yüklenmiştir. Kızılay eliyle dağıtılacaktır. Kadın ve Gençlik kolları tarafından kılık kıyafetten oluşan malzemeler toparlanıyor. Önümüzde ki hafta gönderilecektir. Ayrıca battaniye de gönderilecektir. 7-8 bin dolayında olacak olan battaniyelerde gönderilecektir. Yöneticiler tarafından yapılan desteler sonrasında bu tırlar oluştu. 10. tırımızda 500 bin TL’lik bir yardım malzemesi,11. tırımızda ise 200 bin TL`lik yardım malzemesi mevcuttur.” dedi. 

Kızılay Kocaeli Şube Başkanımız Dr. Cengiz İpek ise “9 Aralık itibariyle ülke genelinde Kızılay tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Ülke genelinde büyük destek görmekteyiz. Kışlık giyecekler ağırlıklı ilimizden 10’ncu tırımızı gönderiyoruz. Kocaeli halkı Halep’i unutmamıştır. 11 ve 12’nci tırlarla birlikte yardımlarımıza devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yardım TIR’ının gönderildiği ana eşlik etmek üzere alanda; AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Diloavası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz,  Türk Kızılay’ı Kocaeli Şube Başkanı Dr. Cengiz İpek ile çok sayıda parti mensubu katıldı. 2 gün içerisinde Halep’e ulaşması beklenen yardım TIR’ı dua ve alkışlar eşliğinde Perşembe Pazarı alanından ayrıldı.

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji