ÖĞRENCİLER HARÇLIKLARINI HALEP`E BAĞIŞLADI.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievi ve Akademik Lise öğrencileri harçlıklarından topladıkları 10 bin 670 TL`yi Halep`li kardeşlerine gönderdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievi ve Akademik Lise tarafından düzenlenen, “Halep’te İnsanlık Ölmesin” adı altında Cemil Meriç Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte öğrenciler harçlıklarını biriktirip 10.670 TL ile Halep’e yardım etti. Etkinliğe, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Yeşildal, Kızılay Şube Başkanı Cengiz İpek, Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Eyüp Ensar Demir, Akademi Lise Birim Sorumlusu Hasan Menderes Selçuk, Bilgi Evleri Birim Sorumlusu Ali Gölcü, Akademi Lisesi Eğitim Sorumlusu Mesut Tan, Bilgi Evleri Eğitim Sorumlusu Talha Ünlü, Psikolog Emre Özdemir ve çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Gerçekleşen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Psikolog Emre Özdemir, “Halep üzerine konuşacak çok şey var. Lise ve Ortaokul öğrencileri bir çok şeyden fedakarlık yaparak harçlıklarını biriktirdi. Toplanan bu meblağı biz de tören ile taçlandırdık. Emeği geçen tüm öğrencilere teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Özdemir’in konuşmasının ardından 5 dk süren Halep ile ilgili slayt izlenildi.

İzlenilen slaytın ardından söz alan Kızılay Kocaeli Şube Başkanımız Dr. Cengiz İpek ise, “ Kelimelerin bittiği noktadayız, izlediğimiz slayt gösterisinde Halep’te yapılan vahşeti gördükten sonra inanın şu an konuşmakta zorlanıyorum. İnsanlık bu Halep dramına nasıl sessiz kalamayan öğrencilere teşekkür ederim.” dedi.

Kızılay Kocaeli Şube Başkanımız Dr. Cengiz İpek’in ardından söz alan Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, “ Kelimeler şuan kifayetsiz kalıyor. İzlediğimiz bu slayt bir film değil, Müslüman kardeşlerimiz bunları yaşıyor. Bizlerin 5 dakika izlediği slayt gösterisini onlar 1 dakikada yaşıyor ve ömürleri boyunca unutamıyor. Gelecek planı yapamıyor. Gençler bu drama sessiz kalmadı ve harçlıklarını biriktirip büyük sorumluluk gerçekleştirdi. Bu işin büyüğü küçüğü yoktur. Sizler ile gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Sn. Bilgi, öğrencilerin harçlıklarından toplanan 10 bin 670 TL`lik sembolik çek ile yardım makbuzunu Kızılay Kocaeli Şube Başkanımız Dr. Cengiz İpek`e teslim etti. 20.01.2017

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji