Endonezya halkının Yaraları Sarılıyor

Endonezya’da yaraların sarılması için ilk günden bu yana titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk kızılay, afetin merkez üssü Palu şehrinde gıda dağıtımı gerçekleştirdi.

Endonezya’nın Sulawesi Adası`nda meydana gelen depremin ardından hızla bölgeye ulaşan Türk Kızılay, depremden etkilenen 1250 kişinin acil ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye’den yardım malzemesi gönderdi.

Bölgedeki çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay, deprem sonucu mağdur olan ve yaşam mücadelesi veren Endonezyalılara yardım etmek için tüm imkânlarını seferber etti. Türk Kızılay’ın Türkiye’de hazırladığı yardım malzemeleri ise, iki askeri kargo uçağı ile bölgeye gönderildi.
Deprem ve ardından yaşanan tsunamide binlerce insanın hayatını kaybettiği, binlercesinin ise kayıp olduğu Endonezya’da yaraların sarılması için ilk günden bu yana titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk kızılay, afetin merkez üssü Palu şehrinde gıda dağıtımı gerçekleştirdi. G20 toplantısı için Endonezya’da bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, programı öncesinde Kızılay’ın dağıtım çalışmasına destek verdi.

Afet bölgesinde günlerdir yardım çalışmalarının koordinasyonu için bulunan, gerek Türkiye’den getirilen, gerekse yerelden temin edilen yardım malzemelerinin afetzedelere ulaştırılması için fedakarca çalışan Kızılay ekibine Kızılay yeleği giyerek destek veren Bakan Albayrak, Türkiye’nin Endonezya’ya yardıma devam için hazır olduğu mesajını verdi.

Kızılay tarafından organize edilen dağıtım çalışmasına Kızılaycı kıyafetlerini giyerek eşlik eden Bakan Berat Albayrak, Türkiye`nin, felaket yaşayan bütün ülkelerin din, dil, ırk ayrımı gözetmeden yardımına koştuğunu vurgulayarak, “AFAD`ından Kızılay`ına, İHH`sına kadar bütün kurumlarımızla hemen sahaya ilk gelen ülkelerden birisi olduk ama bunun ötesinde Endonezya ve Türkiye çok yakın iki ülke. Hem insanları hem toplumu birbirini çok ciddi anlamda duygusal olarak bağlılık hisseden, dua eden iki ülke” diye konuştu.

“Türkiye olarak yanlarındayız”

Bakan Albayrak sözlerinin devamında, “Endonezya halkı, devleti, bu felaketten, krizden ve sıkıntıdan en kısa sürede daha da güçlenerek çıkacaktır. Biz de elimizden geldiğince maddi ve manevi, dualarımızla Türkiye olarak yanlarında olmak istediğimizi göstermek için buraya geldik” dedi.

 Endonezya`ya G20 toplantıları için geldiklerini ifade eden Albayrak, bu vesileyle afet bölgesine uğrayıp Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın ve 81 milyon Türk vatandaşının desteğini, duasını ve selamlarını Endonezyalı afetzedelere iletmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini kaydetti. Bakan Albayrak, yaşanan afet sonrası Endonezya`ya bakan düzeyinde ziyaret gerçekleştiren ilk yabancı ülke temsilcisi oldu.

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji