Yemen’in Umuda İhtiyacı Var

Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, Yemen’deki insani kriz nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı

 Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, Yemen’deki insani kriz nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı

Yemen’deki insani krizin ilk günlerinden itibaren bölgede yardım çalışması yürüten 150 Yıllık İyilik ve Merhamet Çınarı Türk Kızılay, Aralık 2015 tarihinde başlattığı “Yemen’in Umuda İhtiyacı Var” kampanyasına gelen bağışlarla Yemen halkına destek olmaya devam ediyor. 
Şubat 2016 tarihinde AFAD koordinasyonunda, birçok STK’nın desteğiyle un, şeker ve diğer gıda malzemeleri ile tıbbi malzemeden oluşan 5.124 ton yardım malzemesini Mersin Limanından Aden Limanına gemiyle sevk etmişti. 
Sonrasında Yemen halkına insani yardımda bulunmak için “Umudu Ol” çağrısı kampanyasi  çerçevesinde hazırlanan içerisinde gıdanın yanı sıra sağlık malzemesi ve sahra hastanesinin de bulunduğu 11.000 ton insani yardım malzemesi gemiyle bölgeye gönderilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 Yemen’de Birleşmiş Milletler’in yapmış olduğu çalışmalara göre çatışmalar dördüncü yılına girerken Yemen’de her 10 dakikada bir 5 yaş altı bir çocuk önlenebilir nedenlerden dolayı hayatını kaybetmekte ve toplam nüfusun dörtte üçüne tekabül eden 22 milyon kişi insani yardım ve korumaya ihtiyaç duymaktadır. Yemen’deki kriz devam ederken halkın temel insani ihtiyaçları daha da artmaktadır. Bu nedenle Umudu Ol  Yemen için şartlı nakdi bağış kampanyamızı başlatmış bulunmaktayız. Yapmış olduğunuz bağışlarınızla yakın bölgelerden gıda, hijyen malzemesi, tıbbi malzemeler temin edilerek Yemen halkına umut olabileceğiz. Umudu Ol Kampanyamıza Yapacağınız Bağışlarınız İçin Hesap Bilgilerimiz;
 Hesap Sahibi : Türkiye Kızılay Derneği 
Hesap Adı : İzmit Kızılay Şubesi      
Hesap No  : 1868-5546         
IBAN  : TR77 0001 0001 6300 0018 6855 46  
Göndereceğiniz bağışlarınız için “Umudu Ol” açıklaması ile Kurum bilgisi, isim-soyisim ve telefon numaranızı açıklamaya ekleyiniz.   
Umudu Ol kampanyamıza yapacağınız destekleriniz için teşekkür ederiz. 
Saygılarımızla,

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji