Kocaeli Büyükşehir Bilgi Evlerinden Suriyeli çocuklara oyuncak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bilgi evlerinde eğitim gören ortaokul öğrencileri, yaptıkları oyuncakları, Suriyeli çocuklara gönderdi.

 
Bilgi evlerinde eğitim alan öğrencilerin,Bilgi evlerinin bu ay ki Çalışkanlık teması çerçevesinde 
bilgi evi öğrencilerinin Suriyeli çocuklar için yaptığı 3D tasarım baskı, ahşap gibi yaklaşık 200 oyuncak İzmit`te bulunan Kızılay temsilciliğine teslim edildi. 
 
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, "Çocukların acılarını paylaşmak için 
projeyi hayata geçirdik"çocuklara ilim ve bilim konularında eğitim verirken toplumsal anlamda da hassasiyet kazandırmaya çalıştıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:
 
"Maalesef başını koyacak bir yastığı bulunmayan çocukların da var olduğunu biliyoruz.Bu çocukların acılarını paylaşarak bir nebze de olsa onları sevindirmek için Kızılay`ımızın da desteğiyle bu projemizi hayata geçirdik. Bu minik yüreklerin, kimsesiz kardeşlerimize ne yapabilirim düşüncesiyle minik elleriyle yaptıkları bu oyuncaklar,o çocukların acılarını bir nebze de olsa azaltması ümidiyle yapıldı."Projeyle çocukların, üretim yönünü geliştirmekle beraber azimli olmak ve paylaşmak gibi konularda da gelişim katetmesi amaçlanmaktadır." ifadeleri kullanıldı.
 
Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek ise Çocuklarımız Suriyeli kimsesiz yetim çoçuklara yardımcı olma adına yaptıkları oyuncakları  bize teslim ettiler ve örnek bir davranış sergilediler.
Kendileri küçük, kalpleri büyük  çocuklarımıza teşekkür ediyorum.Suriyeli çocukların bu oyuncaklarla mutlu olacağını belirterek, bu işe aracılık yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji