Kolide Ne Var?” Kampanyasıyla Öğrencilere Destek

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve Esra Erol’dan Destek Çağrısı

Sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, 150. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ünlü programcı ve sunucu Esra Erol işbirliği ve MEB’in de desteğiyle ‘Kolide Ne Var?’ kampanyasını başlattı. Ülkemizin dört bir yanındaki köy okullarında öğrenim gören çocukların eğitimlerini desteklemeyi hedefleyen kampanya ile 1.500 köy okulundaki binlerce öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

 

‘Kolide sevgi var, kardeşlik var, paylaşmak var, umut var, gelecek var, güzel yarınlar var’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında LC Waikiki, FLO, MNG Kargo sponsorluğu ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan kolilerde öğrenciler için 3 parçadan oluşan mont, bot, kazak, pantolon ile diş fırçası ve diş macunu yer alırken; anne ve baba için de birer parça hediye giysi bulunuyor. Hediye kolileri, öğrenciler adına okullara ulaştırılarak okul yönetimlerine teslim edilecek. Kızılay’ın 150. Kuruluş Yılı’na atfen 150 okul olarak başlayan projede, sponsorların ve bağışçıların desteği ve okulların ihtiyaç talebi doğrultusunda hedeflenen 1500 okula Haziran 2019’a kadar ulaştırılacak.

 

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve Esra Erol’dan Destek Çağrısı

 

Kampanya Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın ATV’de yayınlanan Esra Erol’da programına katılımıyla start aldı. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve Esra Erol, “Kolide Ne Var?” kampanyasına ekran başındaki izleyicilerden ve kurumsal firmalardan destek istedi.

 

“Bizim en kıymetli varlığımız insanlarımız.” cümlesiyle sözlerine başlayan Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, “Bugün milli eğitimde anaokulundan lise son sınıfa kadar yaklaşık 18 milyon öğrencimiz geleceğimizi inşa etmek için okullarda eğitim görüyor. Onların içinde de ihtiyaç sahibi olanları var. Biz kırsala gittiğimizde bu durumlarla çok karşılaşıyoruz. Üşüyen, boynu bükük çocuğumuz kalmasın. Bağışlarınızla bu kolilerin içi sevgi dolsun.” ifadesinde bulundu.

 

Öğrencilerin mutlu olması, derslerine motive olması, geleceğe umutla bakabilmesi için okullara destekler verildiğini dile getiren Esra Erol, “Biz de bu konuda harekete geçme kararı aldık. Bu konuda gidilecek en doğru adres ise her zamanki gibi Kızılay. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteğini alarak ‘Kolide Ne Var?’ yardım kampanyasını başlattık. Kampanyayla özellikle köy okullarını hedefledik. O çocukların yüzündeki gülümseme olmak için bağışlarınızı bekliyoruz.” dedi.

 

Kampanyanın İlk Kolileri Yola Çıktı

 

Kampanyanın ilk gününde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesinde kurulan Kızılay Kolide Ne Var Kampanya çadırında hazırlanan koliler, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan tarafından MNG Kargo’ya teslim edildi. Başvuruda bulunan Manisa Akhisar, Mardin Bağlıca Köyü, Adıyaman Külafhöyük Köyü, Samsun Bafra, Trabzon Düzköy, Karaman’daki köy okullarına gönderilmek üzere yola çıkan hediye kolileri, il ve ilçelerdeki Kızılay Şubeleri tarafından okul yöneticilerine öğrenciler adına teslim edilecek.

 

Kampanya İçin Bağış Yöntemleri

 

Kampanyaya bireysel olarak destek vermek isteyenler ‘KOLİ’ yazıp 2868’e 1 sms atarak 10 TL bağışta bulunabilecek. Mont, ayakkabı, kazak, çanta, ayakkabı, bot, pantolon gibi giysi ile çocukların ağız ve diş sağlığına yönelik diş fırçası, diş macunu bağışında bulunmak isteyen kurumsal bağışçı firmalar da Kızılay’ın 168 çağrı merkezine başvuruda bulunabilecek.

 

Kolide Ne Var? Kampanyasına öğrenciler adına başvurmak isteyen köy okulları ise Kolide Ne Var? Kampanya Hattı 0545 8506585’ne başvuracak.

 

Kampanya hakkında detaylı bilgi ve bağış kanallarına www.kizilay.org.tr ‘ adresinden ulaşılabilir.

 

  görüşleriniz  
Web sitemiz hakkındaki görüş ...
Devamı
destekçilerimiz


destekçilerimiz

 

 

 
ff
ff
ff
KIZILAY KOCAELİ ŞUBE BAŞKANLIĞI
Adres : Kemalpaşa Mah. Eski Postane Sok. Çağlayan İş Merk. No:1 Kat:1 Kocaeli İzmit
Telefon : 0 262 322 44 44
Fax : 0 262 322 58 47
E-mail : kocaeli.sube@kizilay.org.tr
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji